تبلیغات
سایت تخصصی موبایل - مقایسه دوربین N90 نوکیا با w800 سونی اریکسون
مقایسه دوربین N90 نوکیا با w800 سونی اریکسون | عمومی ,

خوب اینم مقایسه بین دوربین این ۲ تا گوشی که هر دوی اون ها ۲ مگا پیکسل هستن : 

N۹۰

n90

w800

w800

هر چند دو مدل جدید دو کمپانی بزرگ موبایل چندان سنخیتی با یکدیگر در نوع کلاس کاربری ندارند, اما N90 نوکیا با وجود اینکه به جهت قدرت تصویر برداری بالایی که دارد و البته مورد ادعا و افتخار سازندگانش هم هست, معروف شده و همچنین W800 سونی اریکسون که به دلیل شهرت اش به یک گوشی مختص موزیک مورد توجه قرار گرفته, شاید یک مقایسه کوچک تنها درباره دوربین هایشان که هر دو 2 مگاپیکسل کیفیت دارند خالی از لطف نباشد.
در این مقایسه در هنگام عکاسی با هر یک از گوشی ها,تنظیمات بر روی حداکثر قدرت قرار داده شد.بقیه گزینه ها نیز روی حالت اتوماتیک و یا پیش فرض بود.ضمن اینکه محیط و زمان عکاسی با هر دو مدل یکسان در نظر گرفته شد.

عکاسی در روز

در هنگام عکاسی در روز نتیجه ای که به دست آمد نشان داد,لنز به کار رفته در W800 قدرت تفکیک بهتری در نمایش رنگ ها دارد و عکسهای N90 کیفیت پایین تری دارند(البته این اختلاف چندان محسوس نیست).
با وجود اینکه نوکیا ادعا می کند در N90 از لنزهای کارخانه مشهور زایس استفاده کرده است,اما در آزمایشها,دوربین این مدل با رنگ قرمز,کمی ناسازگاری نشان داد و رنگ قرمز طبیعی اجسام را ثبت نکرد.همچنین تصاویر گرفته شده با N90 مقداری تیره تر بوده و کنتراست بیشتری داشتند,البته شاید این برای برخی از کاربرها جذاب تر باشد,اما در آزمایشها ملاک,رنگ واقعی اجسام بود.در پایان کار W800 بازتاب بهتری از رنگ واقعی اجسام را نشان می دهد.
در یکی از تصاویر مشابه دو دوربین,که آسمان به عنوان جزئی از تصویر بود, رنگ آبی آسمان در تصویر N90 کاملا غیر طبیعی و به مانند یک نقاشی دیده شد! در حالی که رنگ آبی تصاویر مشابه W800 کاملا طبیعی بود.
نوکیا تبلیغات فراوانی نسبت به قدرت بزرگنمایی(Zoom)دوربین در این مدل خود کرده است,اما در آزمایشات با افزایش Zoom به تدریج کیفیت پایین آمد تا آنجا که در تصویر آخر عکسی به معنای واقعی به دست نیامد.از سوی دیگر W800 با وجود اینکه تنها چهار زوم دیجیتال دارد, اما در هنگام بزرگنمایی تصویر,مشکل خاصی برای عکس به وجود نمی آورد.

فیلمبرداری

با هر یک از دو گوشی در محیطی کاملا مشابه,چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی,فیلمبرداری انجام شد.در این رقابت, برنده N90 نوکیا بود.این پیروزی برای این مدل نوکیا اول به دلیل فیلمبرداری روان و بدون دردسر و دوم به دلیل کیفیت بالاتر تصاویر گرفته شده به دست آمد.کیفیت فیلم های گرفته شده توسط W800 چندان دلچسب نبود و تنها برای ارسال از طریق MMS بدرد بخور بود.

عکاسی در شب

برای عکاسی در شب با این دو مدل حتما باید از فلاش استفاده کرد.چون تصاویر بدون فلاش که در تاریکی مطلق گرفته می شوند,کیفیت بسیار پایینی دارند.اما در گوشی W800 سونی اریکسون فلاشی برای گوشی وجود ندارد و باید برای آن نصب کرد.البته اندازه این فلاش بسیار کوچک است و فضای کمی را اشغال می کند.همچنین این فلاش از نور زنون(Xenon) برای روشن کردن محیط استفاده می کند.در عکاسی با N90 همزمان با فشار دکمه شاتر, ثبت عکس و روشن شدن فلاش در یک زمان انجام می شود.در واقع ایراد کار آنجاست که کاربر پیش از ثبت عکس هیچ تصویری را مشاهده نمی کند و عکاسی در تاریکی مطلق است.اما در W800 فلاش اندکی پیش از ثبت تصویر روشن می شود و جسمی که برای عکاسی در نظر گرفته شده مدت زمان بسیار کمی قابل مشاهده است.

و این چشمان قرمز!

دردسرهای وجود نقطه های قرمز رنگ درون چشمها هنگام عکاسی با موبایل در شب, نکته دیگری است که مورد آزمایش قرار گرفت.البته در N90 گزینه ای برای برطرف کردن نقطه های قرمز رنگ درون چشم وجود دارد.اما تا زمانی که بصورت دستی فعال نشود,گزینه دلخواه به دست نمی آید.برعکس در N90 در, W800 این گزینه بصورت پیش فرض فعال است.در این رقابت برنده W800 سونی اریکسون البته با فلاش فعال بود.سونی اریکسون با ارائه مدل W800 نه تنها توانست کیفیت عکس هایش را در شب به اثبات برساند بلکه عکاسی با آن نیز آسانتر بود.

نتیجه

برای معرفی برنده باید گوشی W800 را بالا برد.متاسفانه N90 نتوانست انتظارات را از بابت ارائه تصاویر با کیفیت مطلوب(مطابق ادعای کمپانی سازنده البته) بر آورده کند.با این وجود انجام فیلمبرداری با این گوشی مناسب تر از W800 سونی اریکسون بود.

برای حمایت از این وبلاگ بر روی تبلیغات بالای صفحه یک کلیک کنید


نوشته شده توسط مدیرکل سایت در سه شنبه 4 بهمن 1384 و ساعت 05:01 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ افتتاح سایت تخصصی موبایل+ اف اکسپلورر فارسی+ پیغام‌های گوشی‌های نوکیا و رفع اشكال ایرادات+ دی جی بگوری !!+ ماشین حساب برای موبایل+ کنسرت شادمهر + سری جدید عکس اس ام اس+ مجموعه ۵ تم برای سری ۶۰+ دو آهنگ بسیار زیبا ...+ افتتاح وبلاگ تخصصی اس ام اس+ کلیپ ورزشی+ دیدن نقشه های شهر های مختلف در موبایل+ آهنگ برای محرم+ تم برای نوکیا ۷۷۱۰+ عکس اس ام اس برای نوروز

صفحات: